Blog

Jaka posadzka jest najlepsza do hali produkcyjnej?

posadzka

Różnego rodzaju obiekty przemysłowe muszą być bezpieczne i funkcjonalne. Hale produkcyjne są zazwyczaj sercami firm, dzięki którym przedsiębiorstwa osiągają zyski. Pomijając samą wydajność linii produkcyjnej, właściciele firm dbają o to, by budynek był w miarę możliwości energooszczędny, a utrzymanie go w czystości nie zajmowało zbyt wiele czasu. Jednym z najważniejszych elementów w hali produkcyjnej jest posadzka. Jej rozsądny dobór może zapobiec wielu nieoczekiwanym problemom.

Co na podłogę?

Najlepszym wyborem dla hal produkcyjnych, magazynów, warsztatów, laboratoriów czy innych obiektów przemysłowych jest posadzka epoksydowa wylewana lub zacierana bądź posadzka epoksydowo-kwarcowa. Dlaczego to właśnie tego typu posadzki sprawdzają się idealnie w takich miejscach? Z prostej przyczyny: są niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Taka posadzka nie niszczy się, gdy jeżdżą po niej wózki widłowe oraz inne maszyny. Poza tym tego typu posadzki cechują się wysoką odpornością chemiczną, dlatego mogą być stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Są także szczelne, więc niebezpieczne substancje nie wydostaną się przez nie na zewnątrz. Posadzki epoksydowe nie pylą, a dodatkowo zapewniają wysoką przyczepność do podłoża, dlatego gwarantują bezpieczeństwo pracownikom każdej hali produkcyjnej. Dostępne są również w wielu kolorach i wyglądają bardzo estetycznie.

Utrzymanie czystości

W obiektach przemysłowych typu laboratoria czy warsztaty używa się różnych substancji. Posadzka może zostać zabrudzona na wiele sposobów, a duże natężenie ruchu sprawia, że zanieczyszczenia dociskane są do podłogi i rozprzestrzeniane po całej hali. Właśnie dlatego posadzki w tego typu obiektach muszą nadawać się do szybkiego i efektywnego czyszczenia. Wysokiej jakości posadzka jest odporna na smary, oleje, tłuszcze, rozpuszczalniki, detergenty i mocną chemię. Dzięki temu przy jej sprzątaniu nie trzeba zastanawiać się, czy dany sposób mycia jej nie uszkodzi. Zaletą posadzek żywicznych jest także ich antystatyczność, która sprawia, że posadzka nie przyciąga pyłu i kurzu.

Dodaj komentarz