Blog

Posadzki żywiczne metakrylowe – charakterystyka

wylewki żywiczne

Posadzka na bazie żywicy metakrylowej charakteryzuje się na tle innych posadzek żywicznych przede wszystkim bardzo krótkim czasem wiązania. Dzięki temu posadzki takie można użytkować już po dwóch godzinach od zakończenia prac wykonawczych.  Stosuje się je w obiektach gdzie bardzo istotny jest czas, który pozwala zminimalizować przestoje np. linii produkcyjnych. Właściwości szybkowiążące, duża wytrzymałość mechaniczna oraz szeroki wachlarz kolorów sprawiają, że posadzki takie mają zastosowanie w takich obiektach jak restauracje, hale portów lotniczych, metra.

Jakie są najważniejsze właściwości stanowiące o wyjątkowości tego materiału?

Szeroki wybór kolorów i struktury

Posadzki żywiczne od lat są cenione za swoją wytrzymałość, szczególnie w zakładach produkcyjnych, gdzie bezustannie są poddawane dużym obciążeniom. Posadzki metakrylowe oferują dowolność w wyborze koloru, struktury i antypoślizgowości. Tak wykonane podłogi charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, co w przemyśle jest bardzo pożądaną cechą. Ponadto są łatwe w konserwacji i odporne na trwałe przebarwienia.

Koszty i czas wykonania

Firmy prowadzące biznes produkcyjny najbardziej obawiają się przestojów w pracach w trakcie wszelkiego rodzaju renowacji. Czas jaki jest potrzebny na ułożenie posadzki  żywicznej metakrylowej umożliwia wykonanie trwałej posadzki przy minimalnym wpływie na funkcjonowanie obiektu na którym są wykonywane. Koszty wykonania tego rodzaju posadzki nie są wysokie, biorąc pod uwagę bardzo krótki czas przerwy produkcyjnej oraz bardzo długi, potencjalny okres eksploatacji. Koszty te zależą jednak od wybranego systemu posadzki, który powinien być dobrany indywidualnie dla każdego klienta. 

Dodaj komentarz